www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 16 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Щоб не стали назаваді - миші гарним врожаям!
Версія для друку Написати листа
Щоб не стали назаваді - миші гарним врожаям!

Мишоподібні гризуни — це численна група гризунів із класу ссавців. Їх представники належать до різних родин: мишей, хом’якоподібних (полівки), білячих (ховрахи) тощо. Гризуни живляться рослинною їжею, швидко розмножуються, мають велику чисельність малят в одному приплоді. Гризуни завдають значних збитків сільськогосподарському виробництву, а також є переносниками небезпечних захворювань для людей та свійських тварин . Тому їх чисельність треба контролювати проводячи систематичні обстеження посівів.

На території нашої області найбільше завдають шкоди полівки. Ці гризуни дуже ненажерливі. Це зумовлено потребою у підтримці температури тіла, яка не є постійна і коливається в межах 30-40 градусів. Тому, наприклад, звичайна полівка за добу поїдає соковитого корму 10-35 % від своєї маси. Розмножуються полівки дуже інтенсивно. Впродовж року дають до десяти приплодів по 5-6 мишенят, а часто – і по 10-13. Постійне збільшення кількості гризунів, особливо в посівах озимих зернових культур, багаторічних трав, ріпаку може спричинити значне пошкодження, а в підсумку призвести до значних втрат врожаю. Порогова чисельність гризунів, при досягненні якої слід обов’язково обробляти посіви сільськогосподарських культур у відповідності до економічних порогів шкодочинності становить 3-5 колоній на гектар.

Тож сільгоспвиробникам необхідно систематично обстежувати площі озимих зернових, багаторічних трав, молодих садів, ягідників та при виявленні 3-5 і більше колоній на одному гектарі – вживати заходів щодо боротьби з гризунами.

Згідно переліку пестицидів дозволених до використання в Україні є значна кількість препаратів ( родентицидів), зокрема: препарати на основі діючої речовини бродіфакум , бромадіолон та флокумафену.

Звертаємо вашу увагу що безпечним для свійських тварин та довкілля є застосування біологічних препаратів .

Перевагою біологічних препаратів у боротьбі з мишоподібними гризунами є те що вони мають вибіркову патогенність, тобто знищують тільки мишоподібних гризунів. Загибель колоній наступає за рахунок перезараження (епізоотії) мишоподібних гризунів. У мишоподібних гризунів не виникає імунітет до принади, на відміну від застосування хімічних препаратів. Біопрепарати не шкідливі для людей, теплокровних тварин, птахів, риб, не накопичуються в рослинах, та не забруднюють навколишнього середовища.

Наголошуємо!

Необхідно купувати препарати тільки в спеціалізованих місцях продажу пестицидів або в офіційних дистриб’юторів. Роботи по застосуванню пестицидів проводити відповідно до норм чинного законодавства.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор