www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
З початком весняно- польових робіт вижливим питанням є застосування пестицидів і агрохімікатів
Версія для друку Написати листа
За результатами селекторної наради Мінагрополітики, яка відбулась 12 квітня 2016 року, звертаємо вашу увагу на те, що з початком весняно- польових робіт вкрай важливо ще раз підняти питання застосування пестицидів і агрохімікатів.

Міністерство аграрної політики та продовольства України неодноразово наголошувало під час численних нарад та засідань з представниками профільних асоціацій та спілок щодо виконання низки норм та інструкцій, аби убезпечити галузь бджільництва від отруєння бджіл хімікатами адже протягом 2015 та на початку 2016 років були зафіксовані масові отруєння бджіл в ряді областей (Житомирській, Київській, Одеській, Полтавській).
Пунктом 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
Згідно підпункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:
а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік:

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання,місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду
в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.
Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.
Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.
Враховуючи вищезазначене рекомендуємо організувати зустрічі з представниками профільних асоціацій та спілок з метою контролю та узгодження спільних дій щодо застосування пестицидів і агрохімікатів в розрізі районів, а також постійно здійснювати інформування через засоби масової інформації, в тому числі через офіційні веб-сайти обласних та районних державних адміністрацій, про застосування пестицидів та агрохімікатів в областях. Про виконані заходи просимо поінформувати Мінагрополітики.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор