www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Лейтмотив освітньої політики
Версія для друку Написати листа
Лейтмотив освітньої політики.

Суспільно-політичні процеси в країні формують нові акценти, підходи, перспективи в освіті.


Районна державна адміністрація сповна розуміє свою відповідальність за розвиток освіти в районі, постійно надає всіляку підтримку навчально-виховним закладам і планує робити це надалі.


Аналізуючи показники розвитку освітньої галузі за попередні роки можна відзначити, що більшість з них мають позитивну динаміку.


Тож, на сьогодні збережено мережу дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, покращено їх матеріально-технічне забезпечення, посилена увага до проблем учительства та здоров’я учнів.


Так, в 2016 році на освітню галузь передбачено 81,3 млн. грн., в т.ч. з районного бюджету – 38,0 млн. грн.(2015 - 76,0 млн. грн., 2014 - 61,0 млн. грн.). Левова частка бюджетних асигнувань спрямовується на виплату заробітної плати освітянам - 50,6 млн. грн.


Районна влада усвідомлює, що реальні зміни в освіті не відбудуться, якщо їх не буде впроваджувати мотивований кваліфікований учитель із високим суспільним статусом і належною заробітною платою.


Незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію сьогодні забезпечено стабільну та вчасну виплату заробітної плати педагогічним працівникам. У серпні нинішнього року в повному обсязі працівникам освіти виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі 100% посадового окладу на загальну суму 1,330 млн. грн.


Зустріти молодого вчителя, сказати добре слово учителю-пенсіонеру, відзначити тих, хто доклав рук до ремонтів і облаштування шкіл, а потім запитати про якість роботи. Так повинен працювати і начальник відділу освіти, і директор школи, селищний чи сільський голова – це основний принцип роботи керівництва райдержадміністрації на чолі з головою райдержадміністрації С.В.Нагайченком.


С.В. Нагайченко звертаючись до керівників закладів освіти завжди наголошує, що керівники закладів освіти це керівники не тільки учительського та учнівського колективу, а й батьківської громади. Роль директора є головною у інноваційній діяльності, постійно звертає увагу на управлінський аспект діяльності директора школи.


Під час проведення систематичних нарад з директорами шкіл голова райдержадміністрації наголошує, що директор закладу є представником влади. Саме він формуєте громадську думку, особливо у селі. Тому влада хоче бачити у особі директора ефективно діючого керівника освітнього процесу, з новим типом педагогічного мислення, який активно співпрацює із сільською владою і громадськістю, бізнесом та підприємцями.


Очевидним є і той факт, що після вирішення соціальних питань - покращення якості освіти автоматично не почнеться, особливо у селі.


Основна проблема – якість освіти. Замовник і споживач освітніх послуг - батько і дитина - вимагають і в нашому районі якісної освіти сьогодні. Тож, С.В.Нагайченко вважає, що в районі необхідно створювати освітні округи, опорні школи, навчально-виховні заклади.


Важливу увагу влада, приділяє сьогодні матеріально-технічній базі, комп’ютерному забезпеченню дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.


Особливу увагу районна влада приділила підготовці навчальних закладів до нового навчального року та до нового опалювального сезону 2016/2017 років.

На сьогодні завершено проведення запланованих обсягів поточних ремонтів приміщень освітніх установ на загальну суму 1,33 млн. грн. та капітальних ремонтів на суму 2,978 млн. грн., на оновлення матеріально технічної бази шкіл та дошкільних закладів району спрямовано 1,29 млн.грн.

В тому числі бюджетні асигнування спрямовувалися на:

· впровадження енергозберігаючих заходів ( заміна віконних та двірних блоків) в 13 освітніх закладах району на загальну суму - 1,6 млн.грн.;

· виконання капітальних робіт по ремонту дахів – 800,0 тис.грн;

· реконструкція дитячих закладів – 1,5 млн.грн;

· проведення робіт по ремонту харчоблоків на суму: 94,2 тис. грн. та закупівлю обладнання для харчоблоків на суму – 178,2 тис. грн.;

· придбання матеріальних цінностей ( водонагрівачі, меблі, стільці,насоси,ліжка, столи, лінолеум,тюль, постільна білизна,дитячі іграшки, спортінвентар тощо) на загальну суму – 735,2 тис.грн;

· покращення матеріальної бази навчальних кабінетів (придбано кабінети фізики, комп’ютерну техніку) на суму 378,5 тис. грн.

Разом з тим, кошти спрямовано на:

· виконання ремонтних робіт шкільних автобусів на загальну суму 300,0 тис. грн.;

· здійснення промивки системи опалення на суму 130,0 тис. грн. для всіх закладів району.

Котельні, які знаходяться на балансі відділу освіти до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 підготовлені, проведено повірку приладів обліку (газових лічильників, манометрів, газосигналізаторів, теплових лічильників).

Теплові господарства всіх навчальних закладів району 100% підготовлені до роботи в опалювальний період 2016/2017 років.

З метою енергонезалежності та економії коштів за спожиті енергоносії, за останні два роки, 7 котелень навчальних закладів району переобладнано на котельні з використання альтернативних видів палива. На сьогодні в районі реалізується інвестиційний проект, вартістю близько 3,0 млн.грн., щодо впровадження трьох модульних котелень з використанням пелетів на території Чкалівської сільської ради.

На сьогодні залишається нагальним питання встановлення лічильників тепла в освітніх закладах району, на що спрямовується 700,0 тис.грн., згідно результатів тендерних торгів, та планується завершити роботи до початку опалювального сезону.

В поточному році створено Красівський НВК на відкриття якого спрямовано близько 2,5 млн. грн. та додатково відкрито групу на 25 місць.

Надто важлива проблема: збереження здоров’я дитини упродовж навчання в школі. Це, на думку голови райдержадміністрації є сьогодні стратегічним напрямком розвитку, основним лейтмотивом освітньої політики. Так, прийнято рішення збалансувати харчування дітей в дошкільних та навчальних закладах освіти, збільшивши вартість харчування з 12,0 грн. до 15,0 грн. в дошкільних закладах та з 6,0 грн. до 8,0 грн. учням 5-11 класів пільгової категорії, враховуючи дітей переселенців та дітей учасників АТО, разом з тим, продовжено організацію безкоштовного харчування дітей 1- 4 класів з районного бюджету.


У тісній співпраці райдержадміністрації з районною радою та головами сільських, селищних рад, вирішуються питання щодо перерахування субвенції відділу освіти для забезпечення нагальних потреб освітньої галузі.


Об'єми проведених робіт переконують в тому, що районна влада на чолі з головою райдержадміністрації С.В.Нагайченком не стоїть осторонь освітянських проблем, органи влади і надалі планують підтримувати розвиток освіти, докладати зусилля, щоб з кожним роком навчальні заклади ставали більш матеріально, технічно й інформаційно забезпечені, могли надавати якісні освітні послуги, але й відповідно наші учні повинні мати високий рівень знань, що підтверджуватиметься зовнішнім незалежним тестуванням.

Перший заступник голови

Криворізької райдержадміністрації С.Л.Сінєльнік
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор