www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Об’єднаємо громаду – доведемо село до ладу: населені пункти Дніпропетровщини вже відчувають перші результати від децентралізації
Версія для друку Написати листа
Об’єднання територій і ресурсів є основною передумовою успішного розвитку громад. Це вже відчуває на собі Новоолександрівська об’єднана територіальна громада. Минулоріч навколо неї згуртувалися 14 населених пунктів. Повноваження тепер у руках понад 12 тис. жителів, які не побоялися взяти на себе відповідальність за розвиток власної території. Нині люди самостійно визначають, як розпоряджатися бюджетними коштами та куди їх спрямовувати.

Тільки-но стартувала реформа місцевого самоврядування, серед жителів 14 сіл Новоолександрівської та Волоської сільрад почалося опитування щодо об’єднання. Виявилось, що більшість людей реформи не боїться, бо розуміє її переваги та прагне самотужки впливати на розвиток своїх громад. На згуртування пішло більше півроку. Результат – об’єднана територіальна громада із центром у Новоолександрівці. Віднині вона має прямі зв’язки з державним бюджетом та самостійність у розпорядженні коштами.

«Перший крок – бюджетна децентралізація – виявився успішним. Якщо раніше бюджет громади становив близько 10-15 млн. грн., то після об’єднання зріс до 65 млн. Усі кошти – на розвиток наших територій. Першочергові плани – благоустрій доріг, освітлення вулиць, будівництво водогонів, ремонт шкіл, садочків, лікарень. Вважаю, що об’єднання побоюються лише ті, хто не готовий брати на себе відповідальність. Адже після децентралізації самим треба відповідати за розподіл грошей», – розповідаючи про переваги реформи, зауважує голова Новоолександрівської сільської ради Олександр Візір.

Мешканка Олена Гичка певна, що новоутворена громада спроможна забезпечити належний рівень життя в різних сферах. «У нас є чудовий і охайний дитсадок. Однак не всі діти можуть потрапити до нього: не вистачає місць. За рішенням громади та наявності ресурсів садочок можна добудувати», – висловлює сподівання жінка.

Завідуюча дитсадком «Світлячок» Любов Візир запевняє, що дошкільний заклад незабаром розширять. Цьому сприятиме реформа місцевого самоврядування. «На 2016 рік із бюджету виділено 1,5 млн. грн. на утеплення фасаду, ремонт систем водопостачання та опалення. Також придбаємо телевізор, ноутбук. У планах – обладнати спортивний зал, кабінети фізіотерапії та логопедії. Усе – задля комфорту та розвитку наших дошкільнят», – розказує завідуюча.

Сьогодні більше уваги приділяється Волоській громаді, яка до недавнього була дотаційною. Уже розроблена проектно-кошторисна документація з будівництва дитсадочка, ремонту школи, незабаром розпочнеться освітлення центральної вулиці. 10 млн. грн. спрямують на благоустрій доріг. Розраховує на фінансову допомогу і місцевий Будинок культури, у якому займається понад шість десятків артистів. Цьогоріч для культурного осередку придбають музичну апаратуру. На це виділять 100 тис. грн.

На сьогодні в області створено 16 об’єднаних громад. У 2016-му всі вони отримають на розвиток з держбюджету 102 млн. грн. Ці кошти спрямують на реконструкцію доріг, будівництво водоводів, створення ЦНАПів, впровадження енергоефективних технологій. Загалом планується створити 92 об’єднані територіальні громади.




Тільки-но стартувала реформа місцевого самоврядування, серед жителів 14 сіл Новоолександрівської та Волоської сільрад почалося опитування щодо об’єднання.


Виявилось, що більшість людей реформи не боїться.


«Вважаю, що об’єднання побоюються лише ті, хто не готовий брати на себе відповідальність. Адже після децентралізації самим треба відповідати за розподіл грошей», – зауважує голова Новоолександрівської сільської ради Олександр Візір.


Олена Гичка певна, що новоутворена громада спроможна забезпечити належний рівень життя в різних сферах. Зокрема, в освіті.


Дитсадочок "Світлячок" відвідують 115 малюків. Та він не вміщує всіх бажаючих. Тому дошкільний заклад планують розширити. Цьому сприятиме реформа місцевого самоврядування.


На 2016 рік із бюджету виділено 1,5 млн. грн. на утеплення фасаду, ремонт систем водопостачання та опалення. У планах – обладнати спортивний зал, відкрити кабінети фізіотерапії та логопедії.


Усе – задля комфорту та розвитку малечі.


На сьогодні у Дніпропетровській області створено 16 об’єднаних громад. Загалом планується – 92.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор