www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 23 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Кредитування «зелених» проектів для малого та середнього бізнесу стає доступнішим
Версія для друку Написати листа
Кредитування «зелених» проектів для малого та середнього бізнесу стає доступнішим

Укргазбанк прийняв рішення знизити процентну ставку при кредитуванні еко-проектів: з 24% до 20,5% у вітчизняній валюті, з 10% до 7,7% у доларах США та з 9% до 6,7% у євро.

Кредитуватимуть інвестиційні «зелені» проекти, зокрема, в таких напрямках: проведення заходів з підвищення енергоефективності та енергозбереження; скорочення споживання природних енергоресурсів; використання відновлюваних джерел енергії (вітряні парки, сонячні парки, гідроелектростанції) тощо.

Еко-кредити видаватимуть як на придбання нового енергоефективного чи екологічного обладнання, так і на заміну або модернізацію наявного обладнання.

«Сьогодні трендом провідних світових країн стало вкладати інвестиції на користь відновлюваної енергетики, а ніж традиційної. І з кожним роком сума коштів у екологічно чисті проекти збільшується», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що Україна теж у цьому тренді.

«Завдяки підтримці іноземних партнерів та появі на вітчизняному ринку провідних світових гравців, які можуть надавати не лише технічну та експертну, а й фінансову допомогу, в України з’являється більше можливості стимулювати впровадження «зелених» проектів», - зазначив Сергій Савчук.

«Така фінансова підтримка України дозволила знизити процентну ставку на еко-кредити, що додатково сприятиме збільшенню кількості реалізованих проектів з відновлюваної енергетики», - наголосив Сергій Савчук.

Довідково:

18 травня 2016 року IFC (Міжнародна фінансова корпорація (член Світового банку) та АБ «Укргазбанк» підписали Угоду про співпрацю щодо фінансування компаній, які бажають запровадити відновлювані та енергозберігаючі технології.

Метою такої співпраці є спрощення доступу цих компаній до фінансових ресурсів.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю


Більше 2 млрд гривень залучено населенням на утеплення за програмою «теплих» кредитів

Повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи оперативні дані моніторингу державної програми стимулювання населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів.

«Цього тижня населенням залучено чергову рекордну суму коштів на придбання енергоефективних продуктів за програмою «теплих» кредитів», - підкреслив Сергій Савчук та додав, що з 13 по 21 червня ц.р. оформлено 6352 «теплі» кредити на суму 103,9 млн гривень.

Попитом продовжують користуватися «негазові» котли, на придбання яких лише за тиждень видано 252 кредити сумою 4,2 млн гривень.

Серед учасників програми найбільш популярним енергоефективним продуктом залишається придбання матеріалів і обладнання. За цей тиждень залучено 6096 «теплих» кредитів на суму майже 99 млн гривень.

Також, до програми продовжують активно долучаються субсидіанти. З 13 по 21 червня п.р. ними залучено 67,4 млн гривень на 4571 «теплий» кредит.

За цей тиждень до програми долучилося ще 4 ОСББ, які взяли 700 тисяч гривень на проведення заходів з утеплення. Загалом, за весь період дії програми ОСББ видано 258 кредитів, загальною сумою майже 23 млн гривень.

«Сьогоднішня статистика вчергове підтвердила, що у 2014 році Уряд зробив правильний крок, прийнявши програму з утеплення житла. За час її існування інтерес з боку населення, ОСББ та субсидіантів постійно зростає і громадяни вже залучили великі кошти на енергозбереження в житлі», - повідомив Голова Агентства та додав, що такий механізм співфінансування заходів з енергоефективності - це реальна можливість провести термомодернізацію житла в масштабах всієї країни.

Від початку дії програми, станом на 21 червня 2016 року, державною підтримкою скористалося близько 150 тисяч домогосподарств на суму більше 2 млрд гривень.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор