Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


Видатні діячі Криворіжжя, які прославили наш край своїми досягненнями

  Криворізький район славиться своїми видатними людьми. І такою людиною є Чирва Надія Іванівна (Андрющенко). Ще в ті далекі повоєнні роки вона стала гордістю та видатною людиною нашого району. Але почнемо з початку.
  Народилася Надія Іванівна 5 серпня 1924 року в с.Шевченково Криворізького району Дніпропетровської області в сім’ї селянина-бідняка. В 1941 році закінчила 10 класів середньої школи і працювала в колгоспі “Кривбуд” Криворізького району. Після визволення Дніпропетровської області від німецько-фашистських загарбників працювала секретарем Шевченківської сільської ради, а з 1946 по 1949 роки ланковою колгоспу “Кривбуд”.
  В 1949 році відповідно до Указу Президії Верховної Ради колишнього СРСР Надії Іванівні, ланковій колгоспу “Кривбуд”, за отримання високого врожаю пшениці, а саме 30,1 ц/га на площі 24,4 га (на той час це був високий показник), присвоєно звання Героя Соціалістичної праці з врученням Ордена Леніна і Золотої медалі “Серп і Молот”.
  В 1949 році Надія Іванівна направлена на навчання до Дніпропетровськї сільськогосподарської школи з підготовки голів колгоспів. В 1952 році після закінчення школи була направлена в колгосп “Комбайн” Криворізького району на посаду агронома. Працювала в радгоспі ім.Мічуріна ланковою з вирощування зернових. Очолювала бригаду колгоспного саду, вирощували високі врожаї яблук, груш і вишень. За самовіддану працю нагороджена орденом “Трудового Червоного Прапору”.
  Успішно справлялася Надія Іванівна і з обов’язками голови Широківської сільської ради. Йщли до неї люди зі своїми проблемами, бо знали, що вона їх вирішить. Разом з чоловіком, Анатолієм Івановичем, прививала любов до праці, до всього прекрасного своїм дітям Олегу та Ларисі, які подарували їм трьох внуків.
  Давно Надія Іванівна на заслуженому відпочинку, але й зараз дає нам корисні поради з вирощування зернових і допомагає з вирішенням нагальних питань. Надію Іванівну поважають мешканці с.Шевченкове. Тут вона здобула заслужену славу та відпочинок.